Okulary przeciwsłoneczne nie tylko elementem stylizacji…

Ogromna rzesza osób traktuje okulary przeciwsłoneczne tylko i wyłącznie jako dodatek do stylizacji. Dlatego dokonując ich wyboru, kieruje się przede wszystkim aktualną modą i indywidualnym wyglądem w danym modelu. Całkowicie lekceważąc cel, jakiemu powinny służyć okulary, czyli ochronie oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Stop tanim okularom, które szkodzą, zamiast chronić  

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że noszenie byle jakiej jakości okularów przeciwsłonecznych, które tak naprawdę przyciemniają jedynie obraz, może być szkodliwe dla oczu bardziej niż brak okularów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że przyciemnione szkła rozszerzają źrenice i wpuszczają tym samym większą ilość światła do oka. Co przy braku odpowiednich filtrów UV jest dla oczu niezmiernie groźne. Może bowiem prowadzić do wielu chorób oczu takich jak:

  • zwyrodnienie plamki żółtej,
  • skrzydlik,
  • zaćma.
  • Zmiany zwyrodnieniowe siatkówki,
  • pogłębienie wady wzroku,
  • a nawet rozwój chorób nowotworowych oczu.

Są to bezsprzecznie czynniki, które stanowczo powinny zdrowie oczu wyeksponować na priorytet przy wyborze okularów przeciwsłonecznych.  

Wybór okularów przeciwsłonecznych  

Ponieważ podstawowym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed skutkami szkodliwego promieniowania UV, dobrej jakości okulary powinny przede wszystkim posiadać filtr UV. I należy zwrócić uwagę, by widniało na nich oznaczenie symbolem UV400. Jest to bowiem symbol, który informuje, że szkła takich okularów skutecznie blokują przenikanie promieni UVA i UVB na poziomie powyżej 99%. Innym symbolem świadczącym o spełnieniu unijnych standardów medycznych w zakresie ochrony wzroku jest oznaczenie CE.  

Okulary oznaczone symbolem UV 400 o designerskich oprawkach zgodnych z konwenansami najbardziej aktualnych trendów dostępne są w atrakcyjnych cenach w salonie optycznym w Krakowie na ul. Wielopole 24.  

Okulary przeciwsłoneczne Kraków.  

Szeroka oferta okularów przeciwsłonecznych dostępnych w krakowskim salonie optycznym umożliwia zakup okularów modnych. I przede wszystkim chroniących oczy przed promieniami UV, a także przed odblaskami świetlnymi dzięki wbudowanym filtrom polaryzacyjnym. Ponadto salon posiada w propozycji okulary dedykowane kobietom i mężczyznom.  

Okulary przeciwsłoneczne damskie Kraków cechują się wysokim stopniem estetyki i szeroką paletą kolorów oprawek oraz rozmiarów szkieł. Dzięki czemu każda kobieta może wybrać model idealnie dopasowany do rysów twarzy i podkreślający atuty urody.  

Panom dedykowane są okulary przeciwsłoneczne męskie o stonowanej i bardziej ujednoliconej barwie oprawek oraz jednolicie przyciemnianymi szkłami.  

Ponadto okulary przeciwsłoneczne męskie Kraków zostały zaprojektowane w sposób podkreślający męskie rysy twarzy, tak by każdy mężczyzna mógł chronić wzrok, nosząc się stylowo i z klasą.  

Salon można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00- 18.00 i w soboty pomiędzy godziną 10.00, a 14.00. W podanym przedziale czasowym czeka również na Państwa sympatyczny zespół pracowników zawsze służący pomocą w doborze najbardziej twarzowych oprawek. 

 

Artykuł sponsorowany

 

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. ja lubię jak jeżdżę autem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *