Jak pielęgnować skórę twarzy?

Skóra twarzy różni się od skóry całego ciała. Jest bardzo delikatna i cienka, poza tym podatna na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. O kondycję skóry twarzy należy dbać regularnie, wykorzystując dobrej jakości kosmetyki pielęgnacyjne. Ważne jest regularne oczyszczanie skóry twarzy i złuszczanie martwego naskórka, a także nawilżanie skóry, jej odżywianie i ochrona przed promieniowaniem UV oraz innymi czynnikami wpływającymi na nią negatywnie. Jak prawidłowo pielęgnować skórę twarzy i jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy wybrać? Informacje na ten temat zebraliśmy poniżej. 

Skóra twarzy – dlaczego wymaga szczególnej troski przy pielęgnacji?

Twarz człowieka jest jego wizytówką. To pierwsze, na co zwracamy uwagę, poznając nową osobę. Z twarzy można wiele wyczytać i mowa tu nie tylko o emocjach człowieka, ale również o tym, jak dba on o siebie każdego dnia. Skóra twarzy jest wymagająca – potrzebuje regularnej i dostosowanej do swoich indywidualnych potrzeb pielęgnacji. Jest jednocześnie podatna na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, dlatego należy ją nie tylko odżywiać czy nawilżać, ale również zabezpieczać przed czynnikami środowiskowymi, w tym zwłaszcza przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Dobre kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinny również skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami, co pozwoli nam zachować młody wygląd na długi czas.

O skórę należy dbać, skupiając się nie tylko na pielęgnacji z zastosowaniem dobrej jakości kosmetyków. Nie mniej istotne są takie działania jak prawidłowa dieta, która będzie pokrywać zapotrzebowanie organizmu na ważne dla kondycji skóry składniki. Należy też pilnować właściwego nawodnienia organizmu, a także unikać używek, w tym papierosów czy alkoholu.

Jak pielęgnować skórę twarzy prawidłowo?

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest podstawą, jeśli chodzi o jej zdrowie oraz atrakcyjny wygląd. Aby zadbać o swoją skórę zgodnie z jej indywidualnymi potrzebami, należy przede wszystkim wybrać dobrej jakości kosmetyki pielęgnacyjne. Nie jest to proste zadanie, gdyż każda cera ma inne wymagania i z innymi problemami się mierzy. Dobrze dobrane kosmetyki do pielęgnacji twarzy to już jednak połowa sukcesu. Co z drugą połową? Liczy się również to, by pielęgnować skórę twarzy prawidłowo.

W pielęgnacji skóry twarzy nie można pomijać żadnego etapu. Bardzo ważne jest codzienne oczyszczanie skóry twarzy z zanieczyszczeń i sebum, poza tym należy codziennie wykonywać demakijaż, by pozbyć się ze skóry resztek kosmetyków. Niezbędnym elementem dbania o skórę twarzy jest również tonizacja. Regularnie, choć nie każdego dnia, należy również złuszczać martwy naskórek, stosując dobrej jakości peeling. Skórze należy też systematycznie dostarczać ważne dla jej zdrowia i wyglądu składniki, a dobrze w tym przypadku sprawdzają się kremy na dzień (najlepiej z filtrem UV) i kremy na noc. Intensywną pielęgnację zapewnimy też sobie, stawiając na dobre serum lub maskę do twarzy. Nie zapominajmy przy tym o pielęgnacji skóry szyi, a dodatkowo do dbania o skórę wokół oczu wybierzmy kosmetyki specjalnie dedykowane tej wrażliwej strefie.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy to nie lada wyzwanie. Należy uwzględnić wiele czynników, w tym wspomniany już rodzaj cery, jej potrzeby i problemy, które jej towarzyszą. Koniecznie przy wyborze kosmetyków należy też zwracać uwagę na skład – warto stawiać na kosmetyki, które zawierają jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego i jednocześnie jak najmniej sztucznych, zbędnych dodatków. Podczas analizy składu zwróćmy też uwagę na potencjalnie uczulające składniki, zwłaszcza jeśli mamy skłonność do alergii. Szczególną popularnością cieszą się kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy bazujące na ekstraktach roślinnych, masłach i olejach roślinnych, witaminach, minerałach, koenzymie Q10, moczniku, pantenolu, przeciwutleniaczach, alantoinie czy wodach termalnych, poza tym warto stawiać na kosmetyki zawierające ekstrakty probiotyczne.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. ja to mam cała rutynę na to 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *