Porady

Esperal Szczecin – dlaczego działa w walce z nałogiem?

Zastanawiasz się nad dostępnymi sposobami pomocy w procesie leczenia uzależnienia od alkoholu? Uczęszczasz na terapię, ale czujesz, że trudno Ci zachować trzeźwość? Jednym ze skutecznych rozwiązań, które równocześnie nie powoduje skutków ubocznych w organizmie człowieka, jest wszywka alkoholowa esperal Szczecin.

Rozwiązania wspomagające utrzymanie trzeźwości 

Podstawą leczenia uzależnienia od alkoholu jest w większości przypadków dobrze dobrana psychoterapia. W zależności od charakteru człowieka możliwe jest uczęszczanie na spotkania grupowe lub indywidualne. Niezależnie od wybranej opcji, terapia stanowi możliwość przepracowania problemu, który może być ukryty głębiej w psychice niż mogłoby się wydawać. 

Niestety bardzo często, szczególnie na początku walki z nałogiem, terapia potrafi być niewystarczająca do zachowania silnej woli i trzymania się z daleka od alkoholu. Wtedy też pojawiają się opcje wsparcia dla osoby chcącej zachować abstynencję. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem są tabletki łagodzące objawy odstawienia alkoholu. Niestety powodują one skutki uboczne, które mogą niekiedy stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka. Są to między innymi: zapalenie nerwów obwodowych, reakcje psychotyczne, depresja, schizofrenia, uszkodzenie komórek wątroby, zapalenie nerwu wzrokowego, metaliczny posmak w ustach czy alergiczne zapalenie skóry. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet uzależnienie osoby zażywającej tabletki od substancji obecnych w składzie. 

Na początku leczenia możliwe jest również skorzystanie z odtrucia organizmu, które jednak jest metodą dość inwazyjną i powinno być wykonywane tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem i pod jego nadzorem. 

Rozwiązaniem alternatywnym, które zdaje się najbezpieczniejszym z wymienionych, jest właśnie wszycie esperal Szczecin. Ten bezinwazyjny zabieg polega na sprawnym nacięciu skóry pacjenta (najczęściej w okolicy pośladków lub łopatek) i umieszczenia w tym miejscu małej tabletki wypełnionej disulfiramem. Całość procesu trwa około 30 minut, podczas których osoba zaszywana jest znieczulona, ale świadoma wszystkiego dookoła. 

Zaszycie alkoholowe jako skuteczna forma pomocy

Umieszczona w organizmie wszywka jest niewyczuwalna tak długo jak pacjent nie postanowi ponownie wprowadzić alkohol do organizmu. Wtedy też dochodzi do reakcji z substancją antyalkoholową, disulfiramem, i praktycznie od razu następują nieprzyjemne objawy zdrowotne. Do najczęściej wymienianych stanów należą: duszności, kołatanie serca, wzrost ciśnienia tętniczego, ból brzucha, nudności, wymioty czy uczucie lęku. W skrajnych przypadkach, gdy dawka alkoholu była dość duża, może nawet dojść do śmierci z przedawkowania. 

Warto wiedzieć, że nawet najmniejsza ilość alkoholu aktywuje reakcję obronną organizmu. Mowa tu nie tylko o alkoholu w płynnej postaci takim jak wino, wódka czy piwo, lecz także o produktach, które w swoim składzie zawierają tę substancję. Są to między innymi: płyny do płukania ust z alkoholem, syropy na kaszel, ciasta na bazie ponczu lub cukierki z alkoholem. Wszywka buduje więc psychiczną barierę w głowie uzależnionej osoby, która zaczyna kojarzyć alkohol jedynie jako źródło swojego złego samopoczucia.

Wszycie alkoholowe rekomendowane jest nie tylko osobom, które dopiero rozpoczęły leczenie i borykają się z zachowaniem trzeźwości, lecz także tym zaawansowanym jednostkom, które liczą na dodatkowe wsparcie w ramach profilaktycznego działania.

Bezpieczeństwo a wszycie esperalu

Zaszycie alkoholowe jest bezpieczną i bezinwazyjną formą wsparcia leczenia alkoholizmu. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, którzy na pierwszym miejscu stawiają kwestie bezpieczeństwa i komfortu pacjenta. Oficjalne gabinety chirurgiczne działające w większości dużych miast w Polsce spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, a narzędzia chirurgiczne wykorzystywane do zaszycia są wielokrotnie sprawdzane. 

Wszycie esperalu nie powoduje dodatkowych skutków ubocznych, poza wymienionymi objawami obecnymi podczas dostania się alkoholu do organizmu. W trakcie zaszycia lekarz wykorzystuje znieczulenie miejscowe, które pozwala pacjentowi na pozostanie świadomym podczas procesu, unikając równocześnie bólu podczas nacinania.

Przed każdym zabiegiem przeprowadzane są obligatoryjne konsultacje, podczas których chirurg wydaje oficjalną zgodę na wykonanie zabiegu. Szczegółowy wywiad medyczny z osobą zainteresowaną wszyciem pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, omówienie etapów wszycia, zrozumienie oczekiwań i jak najlepsze dopasowanie formy zabiegu do możliwości pacjenta.

Przeciwwskazania do stosowania wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa w postaci esperalu pojawiła się na rynku po raz pierwszy w 2009 roku i została wyprodukowana przez Polfa S.A. Warszawa. Od tego czasu nieustannie stanowi źródło wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu przechodzących ten ciężki okres leczenia. 

Tak jak w przypadku większości preparatów medycznych istnieją przeciwwskazania do wykonania zaszycia. Do najczęściej wymienianych czynników należą: alergia na składniki aktywne wszywki, ciąża, karmienie piersią, choroby przewlekłe, niewydolność oddechowa lub krążeniowa, anemia, nadciśnienie, cukrzyca, padaczka, choroby nerek czy niedoczynność tarczycy.

Przed wykonaniem każdego zaszycia pacjent uczestniczy w konsultacjach z lekarzem, podczas których może spodziewać się szczegółowego wywiadu medycznego. Takie podejście pozwala na wykluczenie lub potwierdzenie ewentualnych przeciwwskazań. Ostateczną zgodę na zaszycie udziela również specjalista w trosce o bezpieczeństwo pacjenta. 

Należy pamiętać, że osoba zainteresowana zaszyciem jest zobowiązana do zachowania całkowitej abstynencji na przynajmniej 24 godziny przed planowanym zabiegiem. W przeciwnym razie lekarz będzie zmuszony odwołać wszycie i odłożyć je do momentu aż warunek ten zostanie spełniony. Zabieg nie ma prawa odbyć się także bez wyraźnej zgody osoby, której on dotyczy. Nie może być więc przeprowadzony pod wpływem nacisku osób z zewnątrz.

Koszty zabiegu zaszycia alkoholowego

Wszycie alkoholowe jest rozwiązaniem, które powinno być traktowane jak długoterminowa inwestycja w swoje zdrowie. Średni koszt zaszycia esperalu to wydatek rzędu kilkuset złotych. W zależności od lokalizacji gabinetu chirurgicznego cena może również ulec zmianie. 

Koszty zaszycia uzależnione są przede wszystkim od czynników zwiększających wygodę pacjenta, które omawiane są podczas obowiązkowych konsultacji przedzabiegowych. Należą do nich między innymi: obecność antybiotyku w zastrzyku, rodzaj szwów czy dawka leku potrzebnego do wszycia. 

Niezależnie od wybranych możliwości zwiększających wygodę w trakcie i po zabiegu, każdorazowo w cenę zaszycia wliczone są: opieka i doradztwo medyczne podczas zabiegu, obowiązkowa konsultacja przedzabiegowa, rodzaj wybranych szwów oraz oficjalne zaświadczenie potwierdzające udział w zaszyciu esperalu. 

Nie warto dłużej zwlekać, tylko już podjąć decyzję o lepszym życiu bez alkoholu. Jeśli wciąż masz wątpliwości, możesz uzyskać informację na stronie https://wszywkaalkoholowaszczecin.pl/ lub anonimowo skorzystać z ogólnodostępnej infolinii pod numerem +48 732 082 946, na której czekają specjaliści gotowi pomóc i odpowiedzieć na wszelkie pytania. 

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *